Optimalizácia prostredia z ergonomického hľadiska

Ergonómia

Optimalizácia prostredia z ergonomického hľadiska

Cieľom ergonómie je optimalizovať polohu ľudí v prostredí budovy tak, aby podávali čo najlepší výkon a cítili čo najvyšší komfort.

Vhodné ergonomické riešenia zohľadňujú ľudí ako prioritu, berú do úvahy biomechaniku ľudského tela a prispôsobujú mu priestor. Poruchy chrbtice a svalov sú najčastejšou príčinou PN. Správna ergonómia tak neporovnateľne prispieva k produktivite ľudí v priestoroch.

Väčšina populácie trávi dni v sede pred počítačom, tradične v interiéri. Sedenie škodí držaniu tela a zvyšuje tiež riziko cukrovky, hlbokej žilovej trombózy, úzkosti, bolesti chrbta, kŕčových žíl a rakoviny. Správne ergonomicky navrhnuté interiéry by mali používateľom umožňovať dynamickú zmenu polohy, čo zlepšuje metabolizmus a bráni dlhodobému preťaženiu. Výsledok? Zlepšenie zdravia, výkonu a spokojnosti.  Ak je na pracovisku dobrá ergonómia, ľudia sú produktívnejší a dosahujú lepšie výsledky. Optimalizácia prostredia z ergonomického hľadiska je preto veľmi dôležitá a je súčasťou nášho auditu zdravého priestoru.

Optimalizácia prostredia z ergonomického hľadiska

Ergonómia

Žiadosť
o kontakt